Events

CinEd ve spolupráci se Společností pro kreativní vzdělávání
zvou na:

FESTIVAL UMĚNÍ A KREATIVITY do centra současného umění DOX

JAK POZVAT FILM DO ŠKOLNÍCH LAVIC?                 online seminář pro učitele a všechny zájemce o   filmovou výchovu

 1.2.2021  od 15:00-16:30 

JÁ TO NECHÁPU! CO JE TO EXPERIMENTÁLNÍ FILM?online seminář ve spolupráci s Free Cinema pro děti         13-18let

 3.2.2021  od 18:00-19:30 

Název FUK odkazuje na současný stav školství, který nám není lhostejný. Nové trendy (nejen ve vzdělávání) stojí na rozvoji kompetencí uplatnitelných v 21. století a jemných dovednostech (soft skills), které zastřešují kreativita a kritické myšlení. FILMOVÁ VÝCHOVA ZDE ZAUJÍMÁ SVÉ DŮLEŽITÉ MÍSTO… První ročník festivalu FUK nabízí rodičům, dětem, učitelům a široké i odborné veřejnosti celou řadu workshopů, debat, rodinných dílen, prezentací a dalších formátů. Protože nám to není FUK! 

fuk_bannery_1920x1080_1

CinEd a Modrý tygr projekce on line na MFF Juniorfest!
13-22.11.2020

 
  
Máme velkou radost, že i letos přes nepřízeň sdílených prostor jsme součástí MFF JUNIORFEST on line, kam vstoupíme s naším kouzelným Modrým Tygrem. Samotný Juniorfest on line nabízí také program pro školy/pedagogy/rodiče, kteří bojují po boku svých dětí v podmínkách distanční výuky.

Naše materiály k filmům CinEd jsou vám všem po registraci na našich stránkách k dispozici zdarma, naši tutoři připraveni k vaší podpoře a práci s dětmi přímo z domu. Pojďte s námi otevřít dveře filmové výchově, bude vám k dispozici a další řada filmů z katalogu CinEd.
 
 Náš pan tutor Jiří Forejt spolu s partnerskou pobočkou Cined Free Cinema, s režiséry a filmovými teoretiky, natočil skvělé poutavé lektorské úvody k vybraným snímkům. Školy tak mohou obohatit distanční výuku díky balíčku, který obsahuje film, lektorský úvod a metodické materiály. Máme radost z práce našich skvělých kolegů a těšíme se na viděnou on line. Pro celý  program Juniorfestu klikněte zde.

  
Děkujeme také skvělému panu režisérovi Petru Oukropcovi za jeho zpřístupnění snímku do on line prostoru a báječnému festivalu Juniorfest za energii, a lásku k filmu a filmové výchově, kterou dětem předávají.