NEJBLIŽŠÍ AKCE CINED ČR


Evropský projekt CinEd,  Asociace českých filmových klubů a Letní filmová škola vás zvou na 

ukázkový seminář filmové a audiovizuální výchovy:

 Jak pracovat s Modrým tygrem ve školách a na školních projekcích

Termín a místo konání: 31.7. 2018, Letní filmová škola v Uherském Hradišti

Tentokrát určen nejen pro pedagogy a zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu, ale zveme k účasti i nejmenší diváky a tvůrce!

Program semináře:

  • 11:00 – 13:00 projekce snímku Modrý tygr za účasti režiséra Petra Oukropce

Lektorský úvod: Tereza Cz. Dvořáková. Debata diváků s režisérem Petrem Oukropcem. Projekce otevřena nejen účastníkům semináře a toulavým tygrům, dveře dokořán otevřeny mladým divákům a všem zájemcům o filmovou a audiovizuální výchovu.

  • 13:15 -14:00 Modré tygrování – hrátky s filmem

Tygří dílna CinEd navazující na projekci filmu otevřena malým divákům, tvůrcům a žákům.  Náslechová vyučovací hodina pro pedagogy, kinaře a další zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu semináře CinEd. Společně si o filmu popovídáme, a pomocí lehkého animačního principu zvaný Thaumatrope si každý oživíme vlastní zvíře. / CinEd dílna pořádána ve spolupráci s Free Cinemou. Doporučeno dětem ve věku 6-10 let..Kapacita dílny 15 dětí / 15 pedagogů. Občerstvení  pro malé účastníky zajištěno! Syrové maso necháme tygrovi. REGISTRACE na alexandra@freecinema.cz.

  • 14:15 – 16:00 vzdělávací seminář CinEd pro pedagogy  a jiné zájemce o FAV za účasti režiséra Petra Oukropce

 Francouzská metodika CinEd byla poprvé aplikována na český film Modrý tygr. Rozsáhlý pedagogický materiál pro učitele, ale také lektory, kinaře a další kulturní pracovníky, bude poprvé veřejnosti představen právě na LFŠ.  Seminář bude uveden představením projektu CinEd, následovat bude podrobná prezentace pedagogického materiálu za účasti autorky Terezy Czesany Dvořákové a režiséra filmu Petra Oukropce. Analyzovány budou konkrétní části filmu a rozebereme konkrétní témata s filmem související. Ukážeme si, jak lze s filmem pracovat ve škole nebo v kině. Součástí bude diskuze s publikem a také – pro zájemce – registrace k bezplatnému využívání filmů a pedagogických materiálů CinEdu při práci s dětmi a mládeží. Občerstvení na místě.
SEMINÁŘ JE AKREDITOVÁN MŠMT A JE ZDARMA. PEDAGOGOVÉ ZÍSKÁVAJÍ REGISTRACÍ 5% SLEVU NA AKREDITACI LFŠ.

PROSÍME REGISTRUJTE SE NA https://bit.ly/2L3Ickm.

PROGRAM CINED ZAHAJUJE INDUSTRY PROGRAM LFŠ, KTERÝ BUDE VĚNOVÁN PROJEKTŮM FILMOVÉ A AUDIOVIZUÁLNÍ VÝCHOVY, INSPIRACI MŮŽETE NAČERPAT NEJEN Z ČESKÉ REPUBLIKY.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

V případě dotazů spojených s registrací kontaktujte Alexandru F. Lipovskou na adrese: alex.lipovska@acfk.cz

V případě dalších dotazů kontaktujte koordinátorku projektu Evu Paroulkovou na adrese: eva.paroulkova@acfk.cz

Děkujeme za finanční podporu Ministerstvu kultury, Státnímu fondu kinematografie a Kreativní Evropě, jakožto všem zahraničním i tuzemským partnerům za spolupráci. Ministerstvu školství za udělení akreditace pro naše semináře. Velice si vážíme důvěry a pomoci, bez těchto institucí a organizaví by projekt nebyl uskutečnitelný!

 


 

CinEd a Asociace českých filmových klubů Vás tímto zvou na

ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu,

který se bude konat:

26.9. 2018 v prostorách ZŠ u Říčanského lesa

Školní 2400/4, Říčany, okres Praha – východ.

Seminář bude realizován ve spolupráci se ZŠ u Říčanského lesa, kde probíhá celoroční spolupráce a metodické vedení našeho tutora pro výuku a práce s dětmi v oblasti filmové a audiovizuální výchovy. Učitelé a jiní zájemci o tento obor budou mít možnost náslechu v ukázkové hodině FAV. Na semináři bude představen i první český film kolekce CinEd a jeho pedagogický materiál, o kterém pohovoří sama autorka Mgr. MgA.Tereza Czesany Dvořáková Ph.D. Věnovat se budeme i obecně samotnému projektu, jeho výhodám, práci s platformou, metodickými materiály a nástroji pro podporu výuky a využití projektu nejen v čase vyučování.

PŘIJĎTE SE I VY ZAPOJIT DO MEZINÁRODNÍHO PROJEKTU,

TĚŠÍME SE NA VÁS!

SEMINÁŘ JE PRO REGISTROVANÉ ZDARMA  A JE CERTIFIKOVÁN MŠMT.

PROSÍME ZÁJEMCE O  VYPLNĚNÍ REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE NA: https://docs.google.com/forms/d/17UgfwEOQhvkExlUplKHfF-Szj7LMJMAGxOKtzh-vvTc/edit

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Have any Question or Comment?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

NEJBLIŽŠÍ AKCE CINED ČESKÁ REPUBLIKA:

SEMINÁŘ FAV CINED: Jak pracovat s Modrým tygrem ve školách a na školních projekcích. Tentokrát určen nejen pro pedagogy a zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu, ale zveme k účasti i nejmenší diváky a tvůrce!
Termín a místo konání: 31.7. 2018, Letní filmová škola v Uherském Hradišti
Podorobnosti a program semináře naleznete zde: http://cined.cz/nejblizsi-akce-cined-cr/

26.9. 2018, ZŠ u Říčanského lesa. CinEd a Asociace českých filmových klubů Vás tímto zvou na ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce o filmovou a audiovizuální výchovu, který se bude konat:

13.6. 2018 v prostorách ZŠ u Říčanského lesa,
Školní 2400/4, Říčany, okres Praha – východ.

Seminář bude realizován ve spolupráci se ZŠ, kde probíhá celoroční spolupráce a metodické vedení našeho tutora pro výuku a práce s dětmi v oblasti filmové a audiovizuální výchovy. Učitelé a jiní zájemci o tento obor budou mít možnost náslechu v ukázkové hodině FAV. Na semináři bude oficiálně představen i první český film kolekce CinEd a jeho pedagogický materiál, o kTerém pohovoří sama autorka Mgr. MgA.Tereza Czesany Dvořáková Ph.D. Věnovat se budeme i obecně samotnému projektu, jeho výhodám, práci s platformou, metodickými materiály a nástroji pro podporu výuky a využití projektu nejen v čase vyučování.

Zájemci o Certifikát Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR prosíme o zaslání Vaší žádosti předem na eva.paroulkova@acfk.cz.

PŘIJĎTE SE I VY ZAPOJIT DO MEZINÁRODNÍHO PROJEKTU,
TĚŠÍME SE NA VÁS!

SEMINÁŘ JE PRO REGISTROVANÉ ZDARMA. PROSÍME ZÁJEMCE O VYPLNĚNÍ REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE NA: https://docs.google.com/forms/d/17UgfwEOQhvkExlUplKHfF-Szj7LMJMAGxOKtzh-vvTc/edit

______________________________________________________________

CinEd, Minikino kavárna a Asociace českých filmových klubů pořádají ukázkový seminář filmové výchovy pro pedagogy a další zájemce, dne 26.1. 2018 v Ostravě v Minikině kavárna (Kostelní 3, 702 00 Ostrava) od 9:00-16:30.

Součástí semináře bude:

- představení vzdělávacího mezinárodního projektu filmové výchovy CinEd  (nabídka filmů kolekce CinEd, cíle a metody,  výukové materiály a nástroje vyvinuté mezinárodním týmem expertů filmové výchovy a určené pro pedagogy a studenty)

-úvod a následná projekce filmu Jak jsem strávil konec světa ( Cãtãlin Mitulescu, Rumunsko 2006, 106 min)
základy filmové analýzy pro školní mládež, interkulturní odkazy a inspirace pro konkrétní pedagogické využití filmu ve výuce

SEMINÁŘ JE ZDARMA

REGISTRACE NUTNÁ zde: http://bit.ly/2BGfi42

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku projektu CinEd v ČR Evu Paroulkovou: eva.paroulkova@acfk.cz

TĚŠÍME SE NA VÁS V NOVÉM ROCE!

TÝM CINED

______________________________________________________________

CinEd a LFŠ uvádějí

2. 8. 2017 v 11:30 hod., Klub kultury Uherské Hradiště
Projekce filmu Ve výstavbě za účasti režiséra Josého Luise Guerína

2. 8. 2017 v 17:30 hod., Klub kultury Uherské Hradiště
Představení metodiky projektu CinEd a diskuze s režisérem José Luisem Guerínem o vzdělávacích materiálech k jeho filmu

Obě akce jsou vhodné jak pro pedagogy, pracovníky kin a dalších kulturních zařízení, tak pro širokou veřejnost se zájmem o možnosti rozšíření filmové výchovy v České republice.
Vstup je zdarma (akreditace LFŠ není nutná). Prosíme o registraci na: http://bit.ly/2snsKsv

Případné otázky směřujte na: alexandra.lipovska@acfk.cz